Rahoitus ja vakuutus

Rahoitus ja vakuutus

Rahoitusalalla voimakas kansainvälistyminen, globalisaatio, fuusiot ja yritysostot ovat arkipäivää. On tärkeää rekrytoida parhaat rahoitusalan osaajat, jotta liiketoimintasi säilyttää joustavuutensa ja etumatkansa markkinoilla.

Olemme ensisijainen valinta

rahoitusalan rekrytointikumppaniksi

Tarvitsitpa siten johtajia, esihenkilöitä tai asiantuntijoita, vankka toimialan ja sen erityispiirteiden tuntemuksemme mahdollistaa täydellisten ehdokkaiden löytämisen.

Jos toimit Fintech-toimialalla, sinun kannattaa valita meidät rekrytointikumppaniksesi, sillä voimme auttaa sinua viemään osastoja tai koko yritystäsi eteenpäin. Yhteistyöstä kanssamme hyötyvät niin startup-yritykset kuin vakiintuneet toimijat, joiden on tarpeen vastata markkinoiden teknologiseen muutokseen.

Fintech-segmentin lisäksi tarjoamme huippuluokan neuvontaa ja rekrytointipalveluita pankki- ja asuntolaina-asioihin, vakuutuksiin, kiinteistöihin, eläkkeisiin tai pörssitoimintaan keskittyville yrityksille.

Rahoitusalan kysyttyjä profiileja ovat muun muassa:

  • liiketoiminta-analyytikot
  • riski-, vaatimustenmukaisuus- ja veroasiantuntijat
  • luotonvalvonta ja riskinhallintaprofiilit
  • vaatimustenmukaisuusprofiilit
  • veroasiantuntijat
  • controllerit
  • pankkiirit
  • asiakaspalveluhenkilöt
  • investointipankkiirit
  • rahoituspäälliköt
  • vakuuttajat, vakuutusasiahenkilöt ja välittäjät
  • pääarvioijat
  • vahinkotarkastajat
  • laskentapäälliköt
  • talouspäälliköt
  • rahoitus- ja kirjanpitoprofiilit.

Muutamia MENESTYVIÄ

Asiakasyrityksiämme

LUOTETUT NEUVONANTAJAT

Konsulttimme

Kuuntelemme tarkasti asiakkaitamme ja esitämme oikeat kysymykset tunnistaaksemme sekä haasteet että mahdollisuudet. Tämä on osoittautunut toimivaksi menetelmäksi, ja olemme ylpeitä siitä, että asiakkaamme palaavat meille kerta toisensa jälkeen. Anna meidän tarjota sinulle sama kokemus.

Ida Kivisilta→

Assignment Manager
ida.kivisilta@compasshrg.fi

Hanne Vahvanen→

Consultant Recruitment and Research
hanne.vahvanen@compasshrg.fi

Marja Nousiainen→

Assignment Manager
marja.nousiainen@compasshrg.fi

Vivi Stening→

Senior Consultant
vivi.stening@compasshrg.fi

Jonna Nummelin→

Research Manager & Recruitment Consultant
jonna.nummelin@compasshrg.fi

Christoffer Hernberg→

Assignment Manager
christoffer.hernberg@compasshrg.fi

Sanna Korhonen→

Assignment Manager (On parental leave)
sanna.korhonen@compasshrg.fi

Christa Gylling→

Senior Consultant
christa.gylling@compasshrg.fi

Linda Rasehorn→

Assignment Manager
linda.rasehorn@compasshrg.fi

Janne Hassi→

Executive Consultant
janne.hassi@compasshrg.fi

Ota yhteyttä!

Tag fat i os, når det passer dig

Laita meille viestiä, mikäli

  • Haluat löytää tehokkaasti uuden osaajan
  • Toivot tarjousta tehtävänannosta
  • Haluaisit kuulla, kuka konsulteistamme osaa parhaiten juuri teidän alanne asiat

Ota yhteyttä ja pyrimme palaamaan sinulle tuota pikaa.

Täytä oheinen lomake tai soita meille alta

Etkö tiedä, keneen ottaisit yhteyttä?

Etkö tiedä, keneen ottaisit yhteyttä?

Ota yhteyttä paikallistoimistoihimme.
Katso Suomen, Ruotsin, Norjan, Tanskan ja Ison-Britannian toimipisteidemme yhteystiedot.