+35 ÅRS ERFARING INDEN FOR REKRUTTERING OG HEADHUNTING

Find jeres nye kandidat

Vi udvikler organisationer gennem effektiv rekruttering og search

500+ SUCCESFULDE REKRUTTERINGER årligt

Optimér din virksomheds præstationsniveau med topkandidater

Vores rekrutteringsspecialister er eksperter i at finde ledere og specialister inden for 6 industrier, der kan gøre en forskel for din virksomhed.

Vi specialiserer os i at matche dine virksomhedsambitioner med kandidaters potentiale for et vellykket match.

 

OPTIMÉR TID OG OMKOSTNINGER

Brug jeres ressourcer effektivt

At finde den perfekte nye leder eller seniorspecialist til din virksomhed kan være tidskrævende, men med vores indgående kendskab til det moderne arbejdsmarked kan vi hjælpe dig med at spare tid og ressourcer.

Lad os hjælpe dig med at fokusere på det, der skaber værdi for din virksomhed.

BETROEDE RÅDGIVERE

Mød vores konsultenter

Vi lytter opmærksomt til vores klienter og stiller spørgsmål for fuldstændigt at kunne forstå både udfordringer og muligheder. Det lader til at være en vindende tilgang, og vi er stolte af, at vores klienter benytter os igen og igen. Vi håber, du vil vise os tilliden og lade os give dig og din virksomhed den samme oplevelse.

Bo Bengtsson→

Senior Consultant
bo.bengtsson@compass.se

Anna Lindekrantz→

Research Consultant
anna.lindekrantz@compass.se

Sanna Korhonen →

Assignment Manager
sanna.korhonen@compasshrg.fi

Christian Winther→

Partner & Practice Lead, Medtech
cw@compasshrg.com

Carl Henrik Edfors→

Senior Consultant
carlhenrik.edfors@compass.se

Rebecca Saks→

Research Consultant
rs@compasshrg.com

Pernile Holm Ipsen→

Team Coordinator
pi@compasshrg.com

Ida Heuser→

Research Consultant
ih@compasshrg.com

Thorsten Andersen→

Director
ta@compasshrg.com

Anne Marit Heber Nærby →

Partner
amhn@compass.no

Oliver Hauberg-Jensen→

Partner & Practice Lead, Consumer Products
oh@compasshrg.com

Øyvind Skarholt →

Partner
OS@compass.no

Anne Qvenild →

Partner
aq@compass.no

Janne Hassi   →

Executive Consultant
janne.hassi@compasshrg.fi

Karsten Hald Pedersen→

Director, Interntional Business
khp@compasshrg.com

Jens Nordqvist→

Head of Research
Jens.nordqvist@compass.se

Patrick Lyon Veirum→

Consultant
pv@compasshrg.com

Tom Zehngraff→

Senior Director
tz@compasshrg.com

Rasmus Meyhoff→

Partner & Practice Lead, Life Science
rm@compasshrg.com

Niels Lorenzen→

Director
nl@compasshrg.com

Anders Carlsson→

Senior Consultant
anders.carlsson@compass.se

Jan Bonnevier →

Senior Consultant
jan.bonnevier@compass.se

Arnt Håvard Molvig →

Partner
ahm@compass.no

Hans Jansson→

Managing Partner
hans.jansson@compass.se

Mikael Hage→

Director
mha@compasshrg.com

Bjørn Erik Graff →

Managing Partner
beg@compass.no

Astrid Rørbye→

Marketing & Digital Manager
Ar@compasshrg.com

Anita Blinkenborg→

Partner & Practice Lead, Financial Services
ab@compasshrg.com

Carina Lund Gomes →

Office Manager
clg@compass.no

Malin Tronstad →

Recruitment Assistant
mt@compass.no

Hanna Kaupang →

Consultant
hk@compass.no

Johnny Aastad→

Partner
ja@compass.no

Hanne Vahvanen→

Consultant Recruitment and Research
hannele.hakansson@compasshrg.fi

Cathrine Tams→

Research Consultant
cat@compasshrg.com

Linda Rasehorn →

Assignment Manager
linda.rasehorn@compasshrg.fi

Nina Laszlo-Bäckström →

Recruitment Consultant
nina.laszlo-backstrom@compasshrg.fi

Dennis Breitowicz→

Finance Director
db@compasshrg.com

Vivi Stening →

Senior Consultant
vivi.stening@compasshrg.fi

Kirsten Morsing→

Business Support & Operations Manager
km@compasshrg.com

Tobias Møller Simonsen→

Senior Research Consultant
tm@compasshrg.com

Irene Rajani→

Senior Research Consultant
ir@compasshrg.com

Marja Nousiainen→

Assignment Manager
marja.nousiainen@compasshrg.fi

Emine Murati→

Senior Research Consultant
em@compasshrg.com

Jonna Nummelin →

Research Manager & Recruitment Consultant
jonna.nummelin@compasshrg.fi

Laura Overgaard Bærentzen→

Research Assistant
lob@compasshrg.com

Nanna Søs Slot→

Research Consultant
np@compasshrg.com

Thomas Schwartz→

Consultant
ts@compasshrg.com

Christoffer Hernberg →

Assignment Manager
christoffer.hernberg@compasshrg.fi

Susanne Bryhn→

Senior Consultant
susanne.bryhn@compass.se

Ida Kivisilta →

Assignment Manager
ida.kivisilta@compasshrg.fi

Ib Sørensen→

Partner & Practice Lead, ICT & Digital
is@compasshrg.com

Pernille Hemmingsen→

Research Manager
ph@compasshrg.com

Claus Mengel-Niemann→

Senior Consultant
cme@compasshrg.com

Christa Gylling →

Senior Consultant
christa.gylling@compasshrg.fi

Camilla Carling →

Office Manager
camilla.carling@compasshrg.fi

Silje Svejstrup Elde →

Senior Researcher
sse@compass.no

Julie Hastrup-Markussen→

Research Consultant
jhm@compasshrg.com

Maria Faber→

Research Manager
mf@compasshrg.com

Göran Hernberg →

Managing Director
goran.hernberg@compasshrg.fi

Peter Pallesen→

Partner & Regional Director
pp@compasshrg.com

Camilla Sandberg →

Research Manager
CS@compass.no

Stein-Sverre Wold →

Partner
ssw@compass.no

Henrik Sandberg →

Researcher
hs@compass.no

Hvordan sikrer du en succesfuld rekruttering?

I denne artikel udforsker vi rekrutteringsprocessen fra start til slut. Vi skitserer de forskellige dele og forklarer, hvordan de hver især bidrager til en succesfuld rekruttering.

Executive Search

Gennem executive search finder vi jeres fremtidige leder på C-suite-niveau.

 

Expertise in Interim Management

REKRUTTERING & ESG

Optimer din rekruttering og fastholdelse med effektive ESG-strategier. Download vores whitepaper og få indsigt i ESG’s direkte indflydelse på rekruttering og fastholdelse, samt 5 konkrete overvejelser, som vil sætte dig i stand til at navigere i dette komplekse, men afgørende felt.

Kontakt os i dag

Har du spørgsmål, eller ønsker du hjælp til en konkret opgave, så kontakt os. Udfyld formularen og vi vender tilbage indenfor 24 timer. Ellers er du velkommen til at ringe til os på +45 70 20 12 75

Danmark

KØBENHAVN
Rigensgade 11, 2. sal
DK-1316 København K
+45 70 20 12 75
compass@compasshrg.com

AARHUS
Sommervej 31B, 1. sal
DK-8210 Aarhus V
+45 70 20 12 75
compass@compasshrg.com

Vores hovedtelefon er åben alle hverdage mellem kl. 8.00 – 16.30